Trochę lata na zimowy czas

Dębki, Polska

Za oknem jest jak jest. Szaro, buro, zimno, mokro, mniej lub bardziej biało… Postanowiłem więc przekazać Wam nieco lata i wakacyjnego słońca.
Wybraliśmy się tam dosłownie na chwilę. Na pół dnia. I bardzo szybko okazało się to być rewelacyjnym pomysłem. Zatem…

….witajcie w Dębkach!

Dębki to niewielka Kaszubska osada (nie mylić z Dąbkami z okolic Darłowa!) położona wprost nad Morzem Bałtyckim. Zamieszkana na stałe przez około 150 osób. W okresie letnim liczba ludności gwałtownie rośnie w związku z najazdem turystów z całej Polski.

Czegóż można szukać w tak małej osadzie? Otóż spokoju przede wszystkim oraz bardzo szerokiej i czystej plaży. Dodatkowym atutem jest lokalizacja sama w sobie. W zasięgu godzinnej jazdy samochodem jest Trójmiasto, cały Półwysep Helski czy Łeba z jej ruchomymi wydmami.

No dobrze. Nie będę Was zanudzał tym co sami łatwo możecie znaleźć w sieci – nie o to chodzi przecież.

Zdjęcia

Udało nam się znaleźć na plaży w złotą godzinę. Warunki świetne, trochę wiatru (jak to nad otwartym morzem). Piękne złoto lało się z nieba. Nie było tłumów. Tu jakiś pies otrząsał się z wody, tam spacerowicze maszerowali nieśpiesznie w jedną czy drugą stronę. Szum fal, szum wiatru, krzyk mew i ogólny spokój…

Polecam.

PS. Muszę się tam wybrać zimą… taką prawdziwą… z dużym mrozem i śniegiem po pas :)
PPS. Dla ciekawskich, przy zdjęciach (po powiększeniu) znajdziecie dane z EXIFu. Gdyby nie były widoczne, kliknij ikonkę obok krzyżyka w prawym górnym rogu.