Aerobaltic Airshow, Gdynia 2017

Airbaltic Gdynia 2017

Pewien popularny portal społecznościowy (haha uwielbiam to stwierdzenie;) podrzucił mi ostatnio wydarzenie, którym być może byłbym zainteresowany… Chodziło o III edycję pokazów lotniczych Gdynia Aerobaltic Airshow 2019. Propozycja uczestnictwa w tej imprezie przypomniała mi natychmiast, że mam drobne zaległości jeśli chodzi o obróbkę zdjęć i, że warto będzie spróbować w tym roku znów coś upolować.

Przy tej okazji cofnijmy się do 2017 roku kiedy to Aerobaltic w ogóle wystartował. Dowiedziałem się o tym tak naprawdę przypadkiem. Pierwsza myśl? Super, ale na pewno będą tłumy – zawsze są… Jakież było moje zdziwienie kiedy bez najmniejszych problemów znaleźliśmy miejsce, z którego w spokoju można było podziwiać akrobacje mistrzów wolantu – a było na co popatrzeć. Nad głowami ósemki wykręcali najlepsi z Polski i zagranicy, m.in. AeroSPARX z Wielkiej Brytanii (na zdjęciach) czy Grupa Żelazny.

https://www.facebook.com/gdyniaaerobaltic/

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z I edycji tego wydarzenia. Całość naprawdę robi wrażenie i… sporo hałasu przy okazji 😉

Wejście jest darmowe – wystarczy przyjść na Bulwar Nadmorski/Plażę Miejską w Gdyni. Pokazy odbywają się też na lotnisku w Babich Dołach (QYD) – tam wejście płatne.

Warto rzucić w niebo okiem… i obiektywem.