LinkedInLocal Trójmiasto

LinkedInLocal Trójmiasto Meetup #1

Wszystko zaczęło się w 2017 roku w Australii od Anny McAfee. Napisała na LinkedIn post z zapytaniem czy ludzie z jej sieci kontaktów nie zechcieliby spotkać się na kawę. Post oznaczyła hashtagiem #linkedinlocal. Miała wrażenie, że mimo bardzo rozbudowanej sieci, niewiele osób zna tak naprawdę i być może dobrze byłoby spotkać się oko w oko z osobami, których inspirujące artykuły i posty czyta na co dzień. I tak, oddolnie, urodziła się inicjatywa LinkedInLocal.

Odzew na jej post był bardzo pozytywny i to nie tylko z jej miejscowości czy kraju. Za chwilę odezwali się do niej ludzie z innych części świata z informacją, że chętnie zorganizują taki event u siebie. Tym sposobem kolejne spotkania wystartowały w Brukseli, Londynie, Nowym Jorku. Tak właśnie, w telegraficznym skrócie, wygląda historia LinkedInLocal na świecie.

LinkedInLocal w Trójmieście

Z czasem, dzięki Bartkowi Ziemiańskiemu, inicjatywa zawitała do Polski. Zdążyła się już rozprzestrzenić po całym kraju, a dzięki zaangażowaniu Wojtka Wołoszyka, we wrześniu 2018 roku dotarła na północ, do Trójmiasta.

O co chodzi?

W skrócie, o łączenie ludzi, w tym użytkowników LinkedIn. Chodzi, między innymi, o to żeby się spotkać, poznać, dowiedzieć czegoś o sobie wzajemnie, przekuć z czasem znajomość w biznes, nawiązać nowe relacje oraz, dzięki prelegentom uświetniającym każde ze spotkań, nauczyć nowych rzeczy dot. marketingu, networkingu, sprzedaży, budowania marki i wielu innych tematów pomocnych w biznesie jak i na co dzień.

Co, być może, najważniejsze, udział w tych spotkaniach jest darmowy (lub wiąże się z symboliczną opłatą wnoszoną na cele charytatywne) oraz przeznaczony jest dla KAŻDEGO!

Ale… Co to ma wspólnego z fotografią?

A no troszeczkę ma, ponieważ miałem niezwykłą przyjemność zostać jednym z partnerów LinkedInLocal Trójmiasto co dało mi możliwość fotografowania pierwszego LinkedInLocal Trójmiasto Meetup.

Źródło: LinkedInLocal Trójmiasto, Facebook, https://tiny.cc/li3city

Impreza odbywała się w marcu tego roku (zdjęcia nie mogły być opublikowane wcześniej) i to nie byle gdzie, ale w przestrzeni Idea Spot Idea Banku w Gdańsku. A całość wydarzenia uświetnił Artur Sójka ucząc nas co to jest networking i jak robić to dobrze.

W skrócie: świetna impreza, ze wspaniałymi ludźmi w rewelacyjnym miejscu przeznaczonym do co-workingu.

Żeby nie przedłużać… Zapraszam do obejrzenia zdjęć z eventu jak i do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach – bo warto. Do zobaczenia!